Õhk/vesi soojuspumbad

Küttearved kuni 75% soodsamaks! Õhk-vesi soojuspumbad pakuvad sõltumatuse kütusehindadest, kuna kasutavad kütmiseks tasuta ja piiramatut ressurssi – õhusooja. Soojuspumbad töötavad puhtalt, vaikselt ja võtavad vähe ruumi.

Tasuta energiaallikas – õhusoojus!

Õhk-vesi soojuspump kannab õhusoojuse edasi veele – kütab radikaid või põrandaküttesüsteemi ja tarbevett. Tüüpiline kütuse põlemisprotsess puudub, seega puudub vajadus katlaruumi, korstna, kütte ladustamise ruumi järele ning ei tekita tahma, tuhka ega tolmu. Õhk-vesi soojuspumbad võtavad vähe ruumi ja vajavad minimaalselt hooldust. Investeering sellesse ei ole väga suur, paigaldus on lihtne ja kiire, eeldab vaid hoones vesiküttesüsteemi olemasolu.

Õhk-vesi soojuspumbad

Miks valida õhk-vesi soojuspump?

Kütteallikas – välisõhk – on piiramatu ja tasuta

Soojus pärineb välisõhust, millega soojendatakse küttesüsteemis ringlev vesi.

Väga suur küttekulude kokkuhoid

Igakuine küttekulude kokkuhoid kuni 75 %.

Soojuspumbad töötavad väga efektiivselt

Soojuspumbad tarbivad vähe energiat ja muudavad suure osa õhusoojast toasoojaks – tekitades 1kW elektritrbimise juures 3-4kW soojusenergiat. (kasutegur, ehk COP kuni 4,1 – näitab mitu kW soojusenergiat soojuspumbad 1 kW energia tarbimise juures tekitavad). Tänu uutele kompressoritele pärineb ka -20 C juures toasoe välisõhust.

Paigaldus on kiire ja soodne

Soojuspumba võib paigaldada nii välja kui siseruumi. Soojuspumba paigaldamiseks ei ole vaja korstent, katlaruumi ega ruumi kütusele. Ka ei ole tarvis maapinda kaevata ega puurida. See võtab vähe ruumi ja jääb märkamatuks.

Soojuspumbad töötavad vaikselt ja puhtalt

Kuna kütuse põletamist ei toimu, ei teki suitsu, tahma, tuhka ega tolmu.

Hoolduskulud puuduvad

Soojuspumbad ei vaja regulaarset hooldust, kuna küttekollet klassikalises mõttes ei ole. Sellega seoses puudub ka tuleoht.

Dokumendid

Prospekt

Automaatika