Maasoojuspumbad

Maasoojuspumbad kasutavad tasuta kütteallikat – maapinda salvestunud päikeseenergiat. Küttearved on sellest tulenevalt soodsad aastaringselt (kuni 80 % soodsamad). Maasoojuspumbad töötavad kõige efektiivsemalt koos veeküttesüsteemidega – radiaatorite või põrandaküttega. Paigaldus on õhk-vesi soojuspumpade omast mõnevõrra töömahukam ja kulukam, kuid maapinna konstantne temperatuur tagab stabiilselt soodsad küttearved 12 kuu vältel.

Maasoojuspumba kollektorid paigaldatakse maapinda vertikaalselt või horisontaalselt.

Vertikaalse maakontuuri torustik paigaldatakse maapinda 50 – 200 m sügavusele (1m2 köetava pinna kohta sügavusse 1 m.). Vertikaalse maakontuuri kasutegur on suurem, kuna sügaval maapinnas on temperatuur stabiilsem, kui pinna lähedal. Kokkuhoid igakuistelt küttekuludelt on seega suurim.

Vertikaalsed maasoojuspumbad

Horisontaalse maakontuuri torustik paigaldatakse maapinda 1,2 – 1,5 m. sügavusele. Horisontaalne paigutus nõuab 3 m. toru (ja 3,6 m2,) 1 m2 köetava pinna jagu aiaruumi (kuid seda tohib haljastada). Selle paigaldus on soodsam, kui vertikaalse maakontuuri oma.

Horisontaalsed soojuspumbad

Niiske pinnas juhib paremini soojust, seega savisemates pindades on maasoojuspumba kasutegur (COP) suurem, kui liivastes.

Paigaldame kõiki tuntud ja töökindlaid maasoojuspumpasid. Paigaldatavad maakontuuri kollektorid, kollektorkaevud, sondid, soojusvahetid jpm. pärinevad Saksa juhtivalt tootjalt FRANK GmbH.

Miks valida maasoojuspump?

Tasuta kütteallikas – maa soojus!

Maapinda akumuleerunud päikese ja õhu soojus on piiramatu ja isetaastuv ressurss.

Soodsad küttearved

Maasoojuspump pakub kõige stabiilsema toasooja ja madalad küttearved aastaringselt. Maasoojuspump soojendab ka tarbevee.

Hoolduskulud on minimaalsed

Kuna puudub kütteallika põlemisprotseduur, pole tarvis hooldada ei kollet ega korstent. Samuti küttematerjalide ladustamise ruume, sest need puuduvad.

Puhas ja keskkonda säästev küttesüsteem

Maja kütmine maasoojupumbaga toimub tahma, tuha, tolmu, suitsuvabalt. Ka ei paisku keskkonda põlemisjääke. Maasoojuspumbad töötavad vaikselt ja võtavad vähe ruumi.

Sõltumatu küttesüsteem

Maa soojus, nagu õhugi oma pakub sõltumatuse küttehindadest.

Dokumendid

Prospekt

Automaatika